Program


Program áttekintő

A konferencia plenáris szekciókkal indul, majd párhuzamos szekciókban zajlanak az előadások. A rendezvény ideje alatt a hazai infokommunikáció területén működő vállalatok és szervezetek kiállítóként is bemutatkoznak.

 


Október 8. szerda


Október 9. csütörtök


Október 10. péntek

  8.00 Érkezés, regisztráció Érkezés, regisztráció Érkezés, regisztráció
 
  9.00 Konferencia megnyitója Be Smart Az online Telco
  9.30 Az infokommunikáció szakmapolitikai aktualitásai Future
Internet
E-Health
 
  Kávészünet
11.00 Kávészünet Smart
City
Diákszekció   Kávészünet
11.30 Hálózati infrastruktúra A szabályozás aktuális hatósági feladatai Cloud computing a távközlésben
 
  Ebéd
13.00 Ebéd Ebéd
 
  Smart
Lighting
Televíziózás
az Interneten
Big Data és inf.  
14.30 Hálózati
rendszerek
Innováció
és startup
  Kávészünet
  Smart Metering & Environment Újdonságok a dig. műsorsz. és műsorterj-ben GSM-R
16.00 Kávészünet
16.30 Generációk a mobilhálózati technológiában Adatbiztonság
 
  Szünet
18.00 Szünet Gépek
egymás
között
A digitális
rádiózás
jövőképe
 
18.30 Állami infokommunikációs szolgáltatók kerekasztal
 
  Pálinkakóstolás és vacsora
20.00 Konferencia vacsora
 
   

 

Poszter szekció szerda 16.30 - 18.30 Aula 

 

Előzetes, részletes program, absztraktok

Az alábbi oldalon az előadások időbeosztásán túl megtalálhatóak az előadások

  • absztraktjai (max 600 karakteres szöveges leírása az előadásnak *.rtf formátumban) , valamint
  • prezentációi (*.pdf formátumban).

A program módosítás jogát fenntartjuk.

 

       
2014. október 8. szerda    
     

Konferencia megnyitója
  9.00 - 9.30

     
  Dr. Magyar Gábor, elnök Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület    
  Dr. Karas Monika, elnök, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság    
       
     
Az infokommunikáció szakmapolitikai aktualitásai
  9.30 - 11.00
       Absz Ea
  Szekcióvezető: Huszty Gábor, HTE, Entel    
  Bódi Gábor, helyettes államtitkár, Miniszterelnökség, elnök Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács: Digitális hálózatok, digitális versenyképesség -
  Solymár Károly, helyettes államtitkár, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium: Digitális Nemzet Fejlesztési Program -
  Both Zoltán, hírközlési igazgató, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság: A Nemzeti Média- és Hírközlési hatóság feladatai a közeljövőben
  Vágujhelyi Ferenc, informatikai elnökhelyettes, Nemzeti Adó és Vámhivatal: Rejtett minták, nagy hálózatok
  Bancsics FerencBelügyminisztérium politikai főtanácsadó: Nemzeti Távközlési Gerinchálózat – akkor most már kész vagyunk? -
       
Kávészünet 11.00 - 11.30    
     
Hálózati infrastruktúra
  11.30 - 13.00  A szekció
      Absz Ea
  Szekcióvezető: Kneisz Ferenc, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium    
  Horváth Pál, EQNet: EU 2020-as szélessávú fejlesztési célkitűzések szabályozási, tervezési és megvalósítási kihívásai
  Dr. Máthé János, NETVisor: Infrastruktúra térkép (GIS alapon), mint az európai szélessávú célok megvalósításának alapja
  Dr. Kovács Oszkár, Magyar Mérnöki Kamara: Az infrastruktúra minősége: kinek a felelőssége?
  Krauszné Heitler MártaNemzeti Média- és Hírközlési Hatóság: Az elektronikus hírközlési hálózatok nyilvántartásáról
  Kolozs Csaba, Horváth RóbertEQUICOM Méréstechnikai Kft.: Az optikai és rézkábeles hozzáférési hálózatok jövője
     
A szabályozás aktuális hatósági feladatai
  11.30 - 13.00  B szekció
     Absz Ea
  Szekcióvezető: Aranyosné dr. Börcs Janka, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság    
  Kissné dr. Akli Mária, NMHH: Víziók az audiovizuális tartalmak továbbításának technológiai megoldásairól az UHF televízió sávban
  Vona Dániel, NMHH: Pilóta nélküli légijármű-rendszerek frekvenciahasználata és engedélyezése  
  Németh József, NMHH: Építésügyi szabályozás helyzete, jövője
  dr. Bartolits IstvánNMHH: Az M2M fejlődési trendje és szabályozási kihívásai
       
Ebédszünet 13.00 - 14.30
     
Hálózati rendszerek
  14.30 - 16.00  A szekció
  
   
Absz Ea
  Szekcióvezető: Dr. Simon Vilmos, BME    
  Dr. Tremmel János, Magyar Telekom: Felhő alapú szolgáltatói hálózat a Telekomnál
  Barta Péter, Adámy Zsolt, Alcatel-Lucent: Szolgáltatásközpontúság az optikai hálózati rétegekben
  Dr. Jereb László, BME-VIK, EIT: Jármű ICT fejlesztési irányok és kihívások
  Kaszás Gábor, Ericsson: Heterogén hálózatok kialakulása és fejlődése
  Anthony Magee, ADVA Optical Networking: Impact of SDN and NFV on the Connectivity Network
     
Innováció és startup
  14.30 - 16.00  B szekció
    Absz Ea
  Szekcióvezető: Málnay Barnabás, MMKlaszter    
  Marton Péter, Inventiva: 3D nyomtatási technológiák és gyakorlati alkalmazásai -
  Vidos Péter, TestJockey
  Dr. Csíkos Péter András, Impresstv
  Korányi László, Nemzeti Innovációs Hivatal: Mi a dolga az államnak az innovációban? -
       
Kávészünet 16.00 - 16.30
     
Generációk a mobilhálózati technológiában
  16.30 - 18.00  A szekció
      Absz Ea
  Szekcióvezető: Gyenes Péter, HTE, Nokia    
  Cziráky ZoltánEQUICOM Méréstechnikai Kft.: Vezeték nélküli hálózatok biztonsága
  Kapitány Zsolt, Elsinco: Milyen kihívásokkal kell szembenézni LTE méréseknél?
  Csatári Gergely, Nokia: A telekommunikáció jelene és jövője
  Novák Csaba, Ericsson: 4G Mobil-szélessáv: Hogyan jutunk 4-ről az 5-re?
  Vörös Zsolt, Huawei Technologies: Egy LTE, többféle spektrum & gazdag szolgáltatás
     
Adatbiztonság
  16.30 - 18.00  B szekció
    Absz Ea
  Szekcióvezető: Kun Szabolcs, Arenim Technologies    
  Keleti ArthurT-Systems Magyarország: Nagy sáv, nagy védelem - a kiberbiztonság modern faktorai
  Pánczél Zoltán, Silent Signal: Cukorkakeményítés – Nem biztos, hogy ott támadnak, ahol jelenleg védekezünk  
  Dr. Bencsáth Boldizsár, BME Crysys Lab: Kusza szálak: Miért nehéz a célzott támadások kivizsgálása?
  Gyebrovszki Tamás, Nemzetbiztonsági Szakszolgálat: A Kormányzati Eseménykezelő Központ működésének tapasztalatai
     
Poszter szekció
  16.30 - 18.30  Foyer
     
  Antók Péter, Antók Mérnöki iroda    
  Pápics József, Lanex    
  Schultz György, PolarNet    
       
Szünet 18.00 - 18.30
     
Állami infokommunikációs szolgáltatók - kerekasztal
  18.30 - 20.00
  
    
   
  Szekcióvezető: Huszty Gábor, HTE, Entel    
  Vitaindítót tart: Biró Albert, Nemzeti Hírközési és Informatikai Tanács  
  António Felizardo, Vezérigazgató, Hungaro DigiTel Kft.    
  Kápolnai András, Vezérigazgató, Antenna Hungária Zrt.    
  Szabó Zoltán Attila, Vezérigazgató, NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.    
  Téren Róbert, vezérigazgató, MVM NET Zrt.    
  Bíró Viktor, vezérigazgató, KOM Központi Okos Mérés Zrt.    
     
  Konferencia vacsora 20.00 - 

  közben HTE Diplomaterv és Szakdolgozat pályázat díjátadás

   
     
2014. október 9. csütörtök
     
Be Smart
  9.00 - 10.30
    Absz Ea
  Szekcióvezető: Nagy Péter, HTE    
  Bíró Viktorvezérigazgató, KOM Központi Okos Mérés Zrt.: Az okos mérés megalapozása Magyarországon  
  Xiao Ji, Huawei Technologies: Building a Smart City Information Highway
  Dr. Almássy Kornél, BKK Közút Zrt: Közúti Adatgyűjtő Rendszer: Térinformatikai fejlesztések a fővárosi közútüzemeltetésben  
       
Kávészünet 10.30 - 11.00    
     
Smart City
  11.00 - 12.30  A szekció
  Pukler Gábor  Absz Ea
  Szekcióvezető: Both Vilmos, Századvég Gazdaságkutató Zrt    
  Dr. Deák Csaba, Nemzeti Innovációs Hivatal: Okos városok az Európai Unióban
  Pukler Gábor, Magyar Telekom: Hogyan értelmezhetjük Magyarországon a smart city-t? Milyen fejlődési lépcsők vannak, milyen modellek?
  Lesku Gergely, T-Systems Magyarország: Város üzemeltetés kihívásai, Energia, közlekedés és IKT hármas metszetben lévő szolgáltatások / megoldások , integráció, technológiai és gazdasági hatások
  Both Vilmos, Századvég Gazdaságkutató Zrt: Digitális város fejlesztések: ki legyen a zászlóvivő?
     
Diákszekció
  11.00 - 12.30  B szekció
Absz Ea
  Szekcióvezető: Petkovics Ármin, HTE, BME    
 

Bakos István BME, Nokia, Bódog Gyula, Dr. Hilt Attila, Jánosi László, Dr. Járó Gábor Nokia: TAS/MSS erőforrás- és híváskezelésének optimalizálása felhő alapú környezetben

 
 

Kiss Bálint, Nyugat-Magyarországi Egyetem: CReMIT alapú elemző folyamat fejlesztése erdészeti jellegű idősorok feldolgozására
Konzulens: Pödör Zoltán, Jereb László

 
 

Pieler Gergely, Nyugat-Magyarországi Egyetem: Ionogram releváns területeinek meghatározása és elemzésének automatikus megvalósítása
Konzulens: Bencsik Gergely

 
 

Katona Melinda, Szegedi Tudományegyetem: Automatikus azonosítás és hitelesítés vizuális kódokkal
Konzulens: Dr. Nyúl László

 
 

Unger Tamás István, Széchenyi István Egyetem: A HCM megállapodás továbbfejlesztési lehetoségei a földi mozgószolgálat nemzetközi frekvenciakoordinációjában
Konzulens: Drotár István

 

Farnadi Péter, Széchenyi István Egyetem: NAT64 implementációk teljesítőképességének és stabilitásának vizsgálata
Konzulens: Dr. Lencse Gábor

 
 

Böröcz Bence, BME: QoS alapú hozzáférési hálózat-választási eljárás energiahatékony mobil kliensekhez
Konzulens: Dr. Simon Vilmos

 
       
Ebéd 12.30 - 14.00
     
Smart Lighting
  14.00 - 15.00  A szekció
Dékány Donát    Absz Ea
  Szekcióvezető: Dékány Donát, HTE, BME    
  Balázs László, GE Lighting: Energiapozitív közvilágítás
  Felső Gábor, BME Viking Zrt.: Smart & LED  
  dr. Bottyán Balázs, Intelilight Hungary Kft.: Közvilágítással az okos városokért!  
  Pintér Gábor, Delight Kft.: Így már világos?
     
Televíziózás az Interneten
  14.00 - 15.00  B szekció
  dr. Bartóki-Gönczy Balázs Niky Itzhaki Absz Ea
  Szekcióvezető: Schneider Henrik, Antenna Hungária    
  Horváth NorbertTelenor: Új technológia, új nagy műsorterjesztő
  dr. Bartóki-Gönczy BalázsNemzeti Média- és Hírközlési Hatóság: Az OTT hazai és nemzetközi jogi útvesztője
  Niky ItzhakiVideo-Flow Ltd.: Delivering live video over any public, un-managed network
     
Big Data és infrastruktúrája
  14.00 - 15.15  C szekció
Vámos Ábel      Absz Ea
  Szekcióvezető: Vámos Ábel, Ericsson    
  Zsemlye Tamás, Hewlett Packard Magyarország Kft: 1. Érettségi tétel az IT vizsgán: Felhő
  Gazdag FerencNISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.: Kormányzati Felhő létrehozásának előkészítése
  Budai Károly, IBM Magyarország Kft.: Alkalmazás környezetet nyújtó felhő szolgáltatások
  Kocsis Imre, BME MIT Hibatűrő Rendszerek Kutatócsoport: Felhők teljesítményelemzése - felhő alapokon
  Petri Pekkarinen, Huawei Technologies: Make IT Simple, Make Business Agile
       
Kávészünet 15.00 - 15.30
     
Smart Metering & Environment
  15.30 - 17.30  A szekció
Dékány Donát Huber Krisztián   Absz Ea
  Szekcióvezető: Dékány Donát, HTE, BME    
  Huber Krisztián, Okos Jövő Innovációs Klaszter: Az energia menedzsment fejlődésének intelligens technológiai támogatása  
  Körmöczi Béla, Opticon Kft.: Okos megoldások az energiahatékonyságért
  Kulcsár Sándor, Magyar Telekom: A Szolnoki Smart City projekt tapasztalatai
  dr. Bottyán Balázs, Intelilight Hungary Kft.: Okos hálózat és mérés PLC alapokon (esettanulmány)  
  Baranyai Zsolt, Kovács Richárd, Fiorentini Hungary Kft.: A SMART világ egy vezető magyarországi gázipari vállalkozás szemével
  Kerekasztal beszélgetés az előadókkal    
     
Újdonságok a digitális műsorszórásban és műsorterjesztésben
  15.30 - 17.30  B szekció
  Vigh Zoltán  Absz Ea
  Szekcióvezető: Kárpáti Rudolf, Antenna Hungária    
  Schneider Henrik, Antenna Hungária: Műsorszóráshoz kapcsolódó interaktivitás megvalósítása
  Vígh ZoltánMTVA: Új technológiák használata a médiában  
  Muhari MártonMetalcom: Energiatudatos megoldások a műsorszórásban és műsorterjesztésben  
  Varga PálAITIA: A hálózati QoS hatása a video-forgalomra - QoE és objektív metrikák korrelációja
     
GSM-R
  15.30 - 17.30  C szekció
   
  
Absz Ea
  Szekcióvezető: Szendeczki Zoltán, Nokia    
  Agárdi Ferenc, NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.: ERTMS rádiórendszer – A hazai GSM-R projekt eredményei 
  Verebély Tibor, T-Systems Magyarország: A GSM-R projekt a Független Mérnök szemével
  Hankó Krisztián, Kapsch CarrierCom: Nyílvános és vasúti hálózatok együttélése  
  Olasz Péter, Nokia: Mi is az az ETCS?
  Szabó Tivadar, KTI Közlekedéstudományi Intézet: ERTMS rendszer tanúsítási folyamata
  Benkovics László, ZTE Hungary Kft.: A GSM-R fejlődésének távlatai
       
Szünet 17.30 - 18.00
     
Gépek egymás között
  18.00 - 19.30  A szekció
dr. Bartolits István      Absz Ea
  Szekcióvezető: Bartolits István, HTE, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság    
  Bartolits István, NMHH: Az M2M szabványosítási helyzete
  dr. Paller Gábor, Szármes Péter, dr. Élő Gábor, Széchenyi István Egyetem: Az Agrodat.hu szenzorhálózat kommunikációs / távközlési rendszerének tervezési tapasztalatai
  Szanati László, Huawei Technologies: Használat alapú útbiztosítások
  Havasi Zoltán, MOHAnet: "Okos létesítmények" vs. "Okos tárgyak"
     
A digitális rádiózás jövőképe
  18.00 - 19.30  B szekció
 Kárpáti Rudolf     Absz Ea
  Szekcióvezető: Schneider Henrik, Antenna Hungária    
  Kárpáti Rudolf, Antenna Hungária: A digitális rádiós műsorszórás aktuális kihívásai
  Szilágyi Árpáda Magyar Rádió nonprofit Zrt. programszerkesztője: Digitális rádiózás lehetőségei média szemmel  
  Tímári Sándor, Expert Zrt.: Mi a DAB+ reális esélye?
  Tóth András, Ferencz ZsoltNemzeti Média- és Hírközlési Hatóság: A digitális rádiózás frekvenciagazdálkodási kérdései
     
  19.30 - 21.30 Pálinkakóstolás, játékos kikapcs és vacsora
       

  a   jóvoltából

 

   
       
2014. október 10. péntek
   
Plenáris előadás
  9.00 - 9.30
Absz Ea
  Bartl István, Magyar Telekom: Az online Telco
       
     
Future Internet
  9.30 - 11.00  A szekció
 Dr. Abos Imre     Absz Ea
  Szekcióvezető: Bartl István, Magyar Telekom    
  Dr. Abos Imre, BME TMIT: A Jövő Internete – általános tervezési ajánlások
  Pongrácz GergelyEricsson: A flexibilitás ára - avagy milyen irányba fejlődik a hálózati hardver világ
  Dr. Szepessy Zsolt, Evopro Innovation Kft.: Internet of Things
  Gerhát András, Ericsson: Üzleti és műszaki kihívások az 50 milliárd összekapcsolt eszköz korában
  Tajta ÁkosGE Lighting: Industrial Internet  
     
E-health
  9.30 - 11.00  B szekció
 Pongrácz Ferenc Orbán Előd   Absz Ea
  Szekcióvezető: Miletics Pál    
  Pongrácz Ferenc, IBM: Az IBM okos város víziója    
  Orbán Előd, Enterprise Communication: Távközlés, informatika, gyógítás - mi születhet ebből?  
  Dr. Máté Attila Msc., ReMark Solution Selling Kft., Az eHealth jövője az egészségügyi értékláncban
  Albert Csaba AttilaVIS Security Biztonsági és Innovációs Kft.: Biztonságtechnika vagy IT?  Merre tartunk? Okos-távfelügyelet, eHealth és technológiák.  
       
Kávészünet 11.00 - 11.30
     
Cloud computing
a távközlésben

  11.30 - 13.10
Vámos Ábel     Absz Ea
  Szekcióvezető: Vámos Ábel, Ericsson    
  Palotás Gábor, SCI-Network Zrt: SDN a különböző gyártói megközelítések tükrében 
  Vámos Ábel, Ericsson: Valós idejű felhő szolgáltatások
  Lázár Zoltán, Nokia: A relációs adatbázisoktól big data architektúrákig
  Gilányi Attila, Telenor Magyarország Kft.: IaaS bevezetésének kihívásai
  Libor Nedas, Huawei Technologies: Convergence World, Convergence ICT, Convergence Network
       
Zárszó
   13.10 - 13.15
   
  Imre Sándor, Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület    
       
Ebéd 13.15 - 14.00

 

Közösségi portál logók

 

Friss hír

Friss hír - Okostelefon applikáció

A szoftvert az Asszisztencia Kft bocsátotta rendelkezésünkre.

Támogatók - jobb oldalt

A konferencia támogatói

Arany szponzor


  
 

Ezüst szponzor







 

 

 

Bronz szponzor



 

 

Együttműködő partnerek

 


Nemzeti Hírközlési és
Informatikai Tanács

 

 
 
 
 
Projektazonosító:
Hétköznapi Tudomány
TÁMOP-4.2.3-12/1/
KONV-2012-0058