A HTE Infokom 2014 elérhetősége: http://www.hte.hu/web/infokom2014

____________________________________________________

Programfüzet letölthető innen (pdf).

Program áttekintő

A konferencia első és második napja plenáris szekciókkal indul, majd párhuzamos szekciókban zajlanak az előadások, a harmadik napon délelőtt három párhuzamos szekcióban érdekes aktuális témákról szervezünk workshopokat és tutoriálokat. A rendezvény ideje alatt a hazai infokommunikáció területén működő vállalatok és szervezetek kiállítóként is bemutatkoznak, valamint lehetőség nyílik a kiállított poszterek készítőivel és a demókkal is megismerkedni.

 

  Szerda Csütörtök Péntek
reggel érkezés, regisztráció Szabályozás Informatikai alkalmazások
de 1

Kormányzati
infokommunikáció


LTE hálózatok bemutatása
tutorial

Fejlesztés Androidra
workshop

Cybervédelem tutorial

de 2 Készenléti kommunikáció kerekasztal

E-közigazgatás

4. Gen. mobil-technológiák
LTE

Hálózat-szinkronizáció és biztonság

Frekvencia-gazdálkodás GSM-R technológia bemutatása
tutorial
Fejlesztés Windows Phone-ra
workshop
IPv6
tutorial
du 1

E-közigazgatás kerekasztal

GSM-R

Infokom. szolgáltatások Innovatív termékek és megoldások  
Optikai Gerinchálózati Technológiák

TV új utakon

du 2

Mobil szolgáltatók
kerekasztal

Elektronikus fizetési rendszerek

ICT Innováció és üzlet

 

este Vacsora szakmai programmal Vacsora

 

Részletes program, absztraktok

Az alábbi oldalon az előadások időbeosztásán túl megtalálhatóak az előadások

  • absztraktjai (max 600 karakteres szöveges leírása az előadásnak *.rtf formátumban)
  • részletes leírásai (*.doc, *.docx formátumban), valamint az
  • prezentációi (*.pdf formátumban).

 

         

2012. október 10. szerda

   
         
Konferencia megnyitója
 9.30 - 10.00
    Ea
  Huszty Gábor, Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület    
  Mátrai Gábor, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság    

 

       
Kormányzati Infokommunikáció
10.00 - 10.50
Absz   Ea
 

Szekcióvezető: Huszty Gábor, HTE

     
  Both Zoltán, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium -   -
  Bancsics Ferenc, MVM Net: A kormányzati infokommunikáció új útjai  
  Szász Attila, NISZ: Szolgáltatási modell kialakítása a Nemzeti hálózatfejlesztési projektben  

 

       
Poszter bemutatók 1-1 percben
10.50 - 11.00
     
         
Kávészünet 11.00 - 11.30
         
Készenléti kommunikáció kerekasztal
11.30 - 12.50   A szekció
     
 

Szekcióvezető:  Jókai Oszkár, TETRA Forum Hungary Egyesület

     
  Tanka László, BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság      
  Jamrik Péter, HTE      
  Silló Barnabás, Metalcom      
         
E-közigazgatás
11.30 - 12.50   B szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Oláh István, HTE

     
  Antonio Felizardo, Hungaro Digitel: e-közigazgatás használatának terjesztése - Portugália eredményeinek tükrében  
  Schönléber Zoltán, Huawei: Be Smart – Huawei e-Government Vision    
  Szabó Zoltán, Kapsch BusinessCom: A szélessávra telepíthető önkormányzati alkalmazások  
  Molnár Szilárd, Magyary Zoltán e-Közigazgatástudományi Egyesület: E-demokrácia, és ami nincs mögötte
         
         
Ebédszünet 12.50 - 14.15
         
E-közigazgatás kerekasztal
14.15 - 15.45
     
 

Szekcióvezető: Burján András, HTE

     
  Fekete Gábor, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium      
  Vetési Iván, Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala      
  Vágujhelyi Ferenc, Nemzeti Adó- és Vámhivatal      
  Kerékgyártó Sándor, Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.      
  Soltész Attila, Informatika a Társadalomért Egyesület      
  Vályi-Nagy Vilmos, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium      
  Bódi Gábor, Századvég      

 

       
Kávészünet 15.45 - 16.05
         
Optikai Gerinchálózati Technológiák
16.05 - 17.35   A szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Forgács Péter, Kapsch BusinessCom

     
  Barta Péter, Alcatel-Lucent: WDM a gerincben  
  Máray Tamás, NIIF: NIIF HBONE+ optikai alapú országos gerinchálózat  
  Kolozs Csaba, Equicom: Költséghatékony praktikák a száloptikai hálózatok monitorozásában  
  Olaszi Péter, Sey Gábor, Varga Pál, AITIA: Komplex terheléses tesztmegoldások a Mobil PS és CS gerinchálózaton  

 

       
TV új utakon
16.05 - 17.45   B szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Putz József, Magyar Telekom

     
  Kovács Imre, Ericsson: Televíziózás és az adaptív streaming  
  Kiefer Tamás, Huawei: Veszély vagy lehetőség?  
  Stefan Jenzowsky, Siemens: The future of the media: over the top, social media, recommendations
  Horváth Róbert, Cisco: Videoscape Kábel TV szolgáltatóknak  
  Schneider Henrik, Antenna Hungária: Az OTT üzleti realitása Magyarországon   -

 

       
Mobil szolgáltatók kerekasztal
17.50 - 19.15
     
 

Szekcióvezető: Frischmann Gábor, Vialto

   
  Tremmel János, Máthé Balázs, Magyar Telekom      
  Sepsi Zsolt, Klausz Ferenc, Telenor      
  Marchhart Pál, Döbrőssy Gábor, Vodafone      
         

25 éves a GSM az NSN támogatásával
Vacsora 19.30-tól

     
         
         

2012. október 11. csütörtök

       
         
Szabályozás
 9.00 - 10.50
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Sallai Gyula, HTE, BME

     
  Mátrai Gábor, NMHH: Szabályozói kihívások    
  Vári Péter, NMHH: Spektrum kitekintés
  Bartolits István, NMHH: A technológiai fejlődés szabályozási kihívásai
  Miszlai Róbert, NMHH: Felértékelődő új szabályozási területek és szabályozói eszköztár az NMHH-nál  
  Tomka Péter, NMHH: Szélessávmérő program a fogyasztói tudatosság növelésére, a szélessávú szolgáltatások elterjedésének elősegítésére

 

       
Poszter bemutatók 1-1 percben
10.50 - 11.00
     
         
Kávészünet 11.00 - 11.30
         
4. Generációs mobiltechnológiák - LTE
11.30 - 13.00   A szekció
     
 

Szekcióvezető: Boda Imre, Ericsson

     
  Novák Csaba, Ericsson: LTE itt és most: a technológia - szolgáltatás - üzlet háromszögben    
  Vörös Zsolt, Huawei: A Huawei meglátása az LTE hálózatokról és a kapcsolódó szolgáltatásokról    
  Varga Pál, Szelindi Gábor, Sey Gábor, Cseszkó Endre, AITIA: Az LTE EPC monitorozásának kihívásai és megoldásai    
  Egei Imre, NSN: Ügyfélélmény nyomon követése az LTE hálózatban   -
         
         
Hálózatszinkronizáció és biztonság
11.30 - 13.00   B szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Rádi Szabolcs, Huawei

     
  Kecskeméti Zsolt, Equicom: WLAN hálózatbiztonság és a megfelelőségi irányelvek
  Angyal Zoltán, CERT: Új CERT-VAS hálózatbiztonsági szolgáltatás
  Sylvestre Kiss, OSCILLOQUARTZ: IP hálózatok szinkronizációja  
  David Collins, PeerApp: Transparent caching      

 

       
Frekvenciagazdálkodás
11.30 - 13.00   C szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Bartolits István, NMHH

     
  Kissné Akli Mária, NMHH: Új kihívás a televízió hálózatok tervezésében: DVB-T2 frekvenciagazdálkodói szemmel  
  Maros Dóra, Óbuda Egyetem: FDD és TDD frekvenciasávok kihasználásának kérdései a frekvenciagazdálkodás szempontjából
  Vígh Zoltán, MTVA: A médiaszolgáltatás új irányai és hatása a frekvenciagazdálkodásra  
  Schmideg Iván: A digitális átállás érdekében történő állami szerepvállalás lehetőségei és korlátai -

 

       
Ebédszünet 13.00 - 14.30
         
GSM-R
14.30 - 16.20   A szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Szendeczki Zoltán, NSN

A GSM-R technológia ma már öt kontinensen használt szabványos kommunikációs megoldás vasút-specifikus beszéd- és adatátviteli szolgáltatásokhoz. Az általa biztosított, hálózatok közötti teljes együttműködés és kompatibilitás jelentősen javítja mindenféle vasúti üzemeltetési szolgáltatás sebességét és megbízhatóságát. Emellett lehetővé teszi a vonat és a földi személyzet közötti kommunikációt egyetlen technológia használatával akár földrészeket átölelő vasúti utazás során is. A GSM-R hálózat segítségével zökkenőmentesen integrálhatóak olyan regionális szolgáltatások és alkalmazások is, mint például az európai vasúti irányítási rendszer, az ETCS (European Train Control System).

  Hankó Krisztián, Kapsch CarrierCom: A GSM-R bevezetések tapasztalatai    
  Norman Frisch, Huawei: Huawei GSM-R: Future proof, flexible and reliable  
  Olasz Péter, NSN: A GSM-R Közép-kelet Európában szállítói szemmel  
  Alexander Hil, Frequentis: Új generációs GSM-R vasútüzemi kommunikáció - -
  Verebély Tibor, T-Systems: A GSM-R rádióhálózat létesítésének kihívásai  

 

       
Infokommunikációs szolgáltatások
14.30 - 16.20   B szekció
Absz Leírás Ea
  Szekcióvezető: Mester Sándor, VISZ      
  Balog Tamás, Ericsson: Többet, jobbat, nagyobbat - de hogyan?
  Miletics Pál, Telenor: Mobil alkalmazások hazai kutatása és fejlesztése az egészségügyben és biztonságtechnikában    
  Máthé Dániel, Netvisor: A térinformatika távközlési alkalmazásai  
  Budai Károly, IBM: Hálózati szolgáltatások biztosításának felügyeleti elemei  
  Höltzl Péter, Balabit: Activity-monitoring eszközök technológiai analízise    

 

       
Innovatív termékek és megoldások
14.30 - 16.30   C szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Nagy Péter, HTE

Az ICT az egyik leggyorsabban növekvő iparág a világban. Az iparág fontosságát emeli, hogy ezen a területen magas a létrehozott alkotások szellemi hozzáadott értéke. A magyar gazdaság fejlesztésének szintén az az egyik fő célkitűzése, hogy olyan innovatív termékek és megoldások jöjjenek létre, amelyek versenyképesek a világpiacon is. A szekcióban megismerhető új termékek és megoldások mögött jelentős kutatás-fejlesztés áll. A bemutatásra kerülő követendő például szolgálhatnak más vállalkozások számára is.

  Gódor István, Ericsson: Zöld hálózatok
  Kollár Zsolt, Bitó János, Bakki Péter, Csurgai-Horváth László, Horváth Péter, Horváth Bálint BME-SZHVT: QoSMOS FP7 ICT projekt - kognitív rádió rendszerek analóg TV sávokban
  Benedek Andor, Totaltel: Mikrohullámú berendezések fejlesztése a Totaltel Kft-ben
  Bercsek Zoltán, Prysmian Csoport: xsMobile rendszer - Mobil forgalom optikai elvezetése  
  Sándor Tamás, SCI-Network: SLA mérő- és teljesítmény optimalizáló rendszerek fejlesztése
  Silló Barnabás, Metalcom: e-cella    

 

       
Kávészünet 16.20 - 16.50
         
Elektronikus fizetési rendszerek
16.50 - 18.20   A szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Sík Zoltán, KIFÜ

     
  Inotay Balázs, Cellum Csoport: A CellPay illetve MasterCard Mobile bemutatása
  Vilmos András, SafePay Systems: NFC a mobil fizetéshez  
  Elkán Tamás, Díjbeszedő Holding: Mobiltelefóniára épülő fizetési- és mérőóra kezelési megoldások a Díjbeszedő Holding Zrt. kínálatában  
  Molnár Attila, SBP Systems: Elektronikus útdíjszedés: Technológiák, kihívások, feladatok   -

 

       
ICT Innováció és üzlet
16.50 - 18.20   B szekció
Absz Leírás Ea
 

Szekcióvezető: Németh Vilmos

Az ICT ipar jelentős súlyt képvisel a magyar gazdaságban. Ahhoz, hogy ez a terület tovább erősödjön nemcsak fejlett termékekre, innovációra van szükség, hanem olyan gazdasági környezetre, amely támogatja a piac növekedését. A szekció célja, hogy az innováció és a gazdaság oldaláról vizsgálja az iparág helyzetét, és megvizsgáljon olyan tényezőket, amelyek hatással lehetnek a hazai ICT ipar fejlődésére.

  Szentiványi Gábor, ULX: A nyílt forráskód mint a technológiai szabványosítás eszköze az Információs Korban    
  Pauliska Mariann, Rolling Consulting: Innovációs fejlesztések támogatása  
  Hajdú László, IKPB: Mobil társadalom és a társadalmi mobilitás
  Nagy Zoltán, iFlow: Hatékonyság növelés Eventus alapú mobil workforce management technológiával    

 

         
Vacsora 19.00-től
           
           

2012. október 12. péntek

   
         
Informatikai alkalmazások
 9.00 - 9.30
Absz Leírás Ea
  Fekete László, Magyar Telekom      

 

       
Workshop-ok, Tutorial-ok
 9.30 - 11.00
Absz Leírás Ea
A Novák Csaba és Gyulai Péter, Ericsson: LTE hálózatok bemutatása tutorial  

B Charaf Hassan és Németh Géza BME: Fejlesztés Androidra workshop    
C Zömbik László, BME: Cybervédelem tutorial  
         
Kávészünet 11.00 - 11.30
         
Workshop-ok, Tutorial-ok
11.30 - 13.00
Absz Leírás Ea
A Kertész Péter, NSN: GSM-R technológia bemutatása tutorial    
B Charaf Hassan és Németh Géza BME: Fejlesztés Windows Phone-ra workshop    
C Mohácsi János, NIIF Intézet, Magyar IPv6 Fórum: IPv6 tutorial  

 

       
Zárszó
13.00 - 13.10
     
         
Ebéd 13.10-től
         
Poszterek Absz Leírás Ea
  Kovács Oszkár, Logonex Bt, Antók Peter, Antók Mérnöki Iroda: Azonosító rendszer fejlesztés a szélessávú optikai halózatra  
  Varga Viktor, Balabit: Kontrollálhatók az outsource partnerek?  
  Kántor Péter, Bitó János, BME-SZHVT: Klímaváltozás hatásainak vizsgálata mikrohullámú összeköttetéseken
  Bakay Árpád, Netvisor: Távközlési hálózatok energia-felügyelete  
  Kozlovszky Miklós, Schubert Tamás Óbudai Egyetem, Ács Sándor MTA SZTAKI, Prém Dániel, Póser Valéria Óbudai Egyetem: Számítási felső alapú kritikus infrastruktúrák védelme

 

       
Demók      
  Baranyi Péter, BME-TMIT, MTA SZTAKI: VirCA - Virtuális kollaborációs aréna    
  Gulyás András, Németh Felicián, Sonkoly Balázs, BME-TMIT: Software Defined Networking és Openflow  
         

 

Főtámogató

 

Arany szponzor

 

Ezüst szponzor

 

Bronz szponzor

 

Médiapartnerek

 

Együttműködő partnerek

Információtechnológia, Kommunikáció Párbeszéd Bizottság
Nemzeti Együttműködési Alap